Vybavení a technologie

Komfort neznamená jen dostatek prostoru, ale také správné vybavení a systémy.

Asistenční systémy

Automatická převodovka 9G-TRONIC s optimalizovanou spotřebou zbavuje řidiče manuálního řazení a přesvědčí plynulým řazením. Převodovka svými 9 jemně odstupňovanými rychlostmi udržuje otáčky motoru a spotřebu paliva na co nejnižší úrovni. Velké rozpětí převodů optimalizuje agilitu vozidla a točivý moment. To zajišťuje maximální jízdní komfort za všech provozních podmínek. Ovládá se pomocí páčky DYNAMIC SELECT na volantu. Manuální řazení je možné i pomocí řadicích pádel za volantem. V případě potřeby funkce HOLD systému zabrání nechtěnému rozjetí vozidla při zastavení na semaforech nebo v provozu se zastavováním a rozjezdem sešlápnutím brzdového pedálu.

Díky stálému pohonu všech kol (Mercedes-Benz 4MATIC), plně variabilnímu, elektronicky řízenému a na požadavcích závislému rozdělování točivého momentu (torque-on-demand), je dosaženo výrazně zvýšené trakce a zlepšené jízdní stability s větším jízdním komfortem. Bezpečnostní systémy jako ADAPTIVE ESP® nebo 4ETS® pomáhají zvládat velké výzvy, a to i za nepříznivého počasí a podmínek na vozovce. Pohon všech kol 4MATIC výkonně realizuje to, co diktují výkonné motory. Vždy aktivní systém zlepšuje trakci a jízdní stabilitu, zejména na obtížných vozovkách. Skutečné plus v oblasti bezpečnosti na mokru, sněhu a ledu a také spolehlivý základ pro radost ze sportovní jízdy.

Multimediální systém MBUX s dotykovou obrazovkou o úhlopříčce 26 cm (10,25 palce) je systém s širokou škálou talentů. Pokud jde o infotainment, navigaci a komunikaci ve vozidle, nesplní žádná přání. Lze jej ovládat pomocí dotykové obrazovky s vysokým rozlišením, dotykových ovládacích tlačítek na multifunkčním volantu a prostřednictvím inteligentního hlasového ovládání. Rychlá navigace na pevném disku s vysoce kvalitním zobrazením topografických 3D map zohledňuje dopravní informace v reálném čase, což pomáhá vyhnout se dopravním zácpám a zkrátit dobu cestování. Mezi další přednosti patří integrace chytrého telefonu přes Apple® CarPlay® a Android Auto® nebo Mirrorlink, stejně jako rozhraní Bluetooth® s funkcí hands-free pro telefonování za jízdy s co nejmenším rušením.

Vysoce výkonné LED světlomety rovnoměrně osvětlují vozovku, čímž zlepšují viditelnost v noci. Vynikajícího osvětlení vozovky je dosaženo jak světlomety, tak dálkovými světly, protože technologie LED se ve srovnání s halogenovými světlomety vyznačuje homogennějším rozložením světla díky několika světelným zdrojům. Nízká spotřeba energie, barva světla podobná dennímu světlu a snížení oslnění protijedoucích vozidel a ostatních účastníků silničního provozu ve tmě jsou dalšími přednostmi vysoce výkonných LED světlometů.

Active Distance Assist DISTRONIC uleví řidiči tím, že udržuje vzdálenost nastavenou řidičem od vozidla vpředu a automaticky řídí rychlost, když vozidla vpředu zpomalí. To je skvělá podpora jak v plynulém provozu v kolonách při jízdě po dálnici, tak i v zastavovacím provozu. Řidič jednoduše nastaví požadovanou cílovou vzdálenost a asistenční systém ji pak řidiči udržuje. Při běžné jízdě nemusí být řidič neustále aktivní brzděním nebo zrychlováním, protože vozidlo zrychluje samostatně a brzdí maximálně polovičním brzdným výkonem, aby byla zachována bezpečná vzdálenost. Pokud systém detekuje riziko kolize, která vyžaduje silnější brzdění, zasáhne také Active Brake Assist.

Aktivní asistent bočního větru včas rozpozná vychýlení jízdního pruhu způsobené silnými poryvy bočního větru a automatickým brzděním podporuje řidiče v udržení se v jízdním pruhu. Protože náhlé vychýlení vozidla z jízdního pruhu může vyvolat nepřiměřené reakce řidiče. To je důvod, proč Active Crosswind Assist automaticky koriguje kurz vozidel od rychlosti 80 km/h. Tím se výrazně omezí posun koleje a vliv bočního větru je do značné míry kompenzován nebo snížen.

Nezávislost? V hojnosti!

Paket soběstačnosti HYMER

Pokud chcete cestovat, kamkoli vás srdce táhne, potřebujete vlastní zásobu základních služeb. Elektřina a voda jsou na prvním místě. Se svým Venture S můžete mít spoustu obojího.

Plně nabito? Po dobu až 10 dnů v kuse.

Díky solární energii a inteligentní technologii.

Tři 115W solární panely zajistí, že baterie vašeho HYMER Venture S bude vždy optimálně nabitá. V kombinaci se systémem HYMER Smart Battery System 2.0 s kapacitou lithiové baterie až 320 Ah si můžete užívat úplnou soběstačnost na cestách po dobu až 10 dnů prostřednictvím 230 V napájení vašeho vozidla.

Inteligentní. Až k bateriovým článkům.

Systém inteligentních baterií HYMER

Revoluční systém Smart Battery System napájený solárními panely poskytuje vynikající výkon. Zaručuje také výrazně zvýšenou soběstačnost, výrazně prodlužuje životnost celého systému a snižuje provozní náklady po celou dobu jeho životnosti.

Každá kapka je drahá.

Velkorysá nádrž na vodu

Pro pohodové sprchování při cestování „mimo síť“ je vám k dispozici praktická nádrž na čerstvou vodu. To zajišťuje, že budete dobře zásobeni a můžete si vybrat hřiště bez připojení k vodovodní síti. V závislosti na míře spotřeby si můžete užít několik dní naprosté nezávislosti a svobody!

Nejen čistá. Čerstvá ze zdroje.

Cestovní vodní filtr HYMER clearliQ

S cestovním vodním filtrem clearliQ si můžete kdykoliv vychutnat čerstvě filtrovanou pitnou vodu. Systém zpracuje až 120 litrů vody za hodinu – z jakéhokoli zdroje, který jste čerpali.

Vezměte si vše s sebou:

Kolejnicový systém

Ať už jde o jízdní kola nebo objemná zavazadla, kolejnice pro vzduchové vedení z hliníkové slitiny na dveřích zavazadlového prostoru zajišťují extrémní flexibilitu. Už žádné pečlivé výpočty toho, co si můžete vzít s sebou! Vysokopevnostní materiály a úzká rozteč kolejnic činí tento systém mnohem lepším než jakékoli běžné kotevní tyče.

Inovativní benchmark:

PUAL provedení skořepiny karoserie

Vynikající izolace poskytovaná PU pěnou s uzavřenými buňkami zaručuje příjemnou teplotu v létě a příjemné teplo v chladnějších měsících. Patentovaný design skeletu karoserie PUAL společnosti HYMER nastavuje standardy v průmyslu po desetiletí a nabízí maximální stabilitu a izolační hodnoty.

Rozšíření obývacího pokoje:

Včetně markýzy

Pokud vás slunce někdy omrzí, vždy se pod elektrickou markýzou najde stinné místo.

HYMER Venture S

Zvolte si takovou výbavu vozu HYMER Venture S, která uspokojí všechny Vaše potřeby.