Lehká, ale stabilní polointegrovaná karoserie vozidla Třídy B ModernComfort T vyniká zvýšenou bezpečností a pohodlím.

Podívejte se na následující stránky a vyzkoušejte si špičkovou technologii, bezkonkurenční pohodlí a skvělý design vozidla, které je nejen lepší než kdy předtím, ale také míle před konkurencí. Úspěšné partnerství mezi společnostmi Mercedes-Benz a HYMER vyústilo ve výjimečně inovativní, bezpečná a lehká vozidla. 

Jako první světový obytný automobil zaujme nový HYMER třídy B ModernComfort kombinací nové podvozkové skříně Sprinter od Mercedes-Benz a interně vyvinuté a oceňované SLC podvozky HYMER. Díky své extrémně lehké a robustní konstrukci, vylepšeným bezpečnostním prvkům a vynikajícímu jízdnímu pohodlí je tento sportovně elegantní obytný automobil vždy o krok napřed - bezpečně pod hranicí 3,5 tuny.

Podvozek SLC byl korunován Evropskou inovační cenou a vyznačuje se zvláště prostornou dvojitou podlahou, ve které jsou umístěny všechny technické komponenty pro instalatérské a elektrikářské práce a elektrika a pro topení, jakož i nádrž na čerstvou a odpadní vodu. Dvojitá podlaha je také přístupná a naložitelná zevnitř i zvenčí vozidla. Dvojitá podlaha také zajišťuje rovné horní patro v celém obytném prostoru.

Automobilový design exteriéru splňuje koncept moderního interiéru.

Z vnějšku auta HYMER třídy B ModernComfort vynikají díky svému překvapivě automobilovému vzhledu. Okamžitě upoutá centrální vysoce kvalitní lesklá černá mřížka chladiče s volitelnými chromovanými detaily. LED mlhová světla s integrovanými obloukovými světly také hladce zapadají do designu přední části vozu. Viditelná černá stěna úložného prostoru s difuzérem pod zadní světelnou lištou doplňuje design přední části a celkově vytváří harmonický dojem sportovní elegance.

Přednosti

 • EXKLUZIVNÍ: první obytný automobil na světě s kombinací nové podvozkové skříně Sprinter a oceněného podvozku SLC.
 • UNIKÁTNÍ: polointegrované obytné automobily do 7,39m s hmotností v provozním stavu do 3 tun
 • Volitelné užitečné zatížení 1,5t s max. přípustnou hmotností naloženého vozidla 4,5t
 • Pohodlné vstupní dveře široké 60 cm
 • Velká lednička s kapacitou 142 l jako standard
 • Ještě větší svoboda a soběstačnost díky velké nádrži na sladkou vodu o objemu 180 l a nádrži na odpadní vodu o objemu 150 l - dokonce i ve vozidlech do délky 7 m
 • Velký nákladový prostor s vnějším přístupem a extra hluboký sklepní prostor, který je přístupný zevnitř vozidla
 • Víceúčelová dvojitá podlaha o výšce 36 cm s funkcí přetížení, včetně podlahové úrovně obytné plochy - jako dodatečný úložný prostor, vylepšená izolace a celková zimní izolace jako standard
 • Obrovský úložný prostor s výškou až 1,23 m
 • HYMER LED světlomety a hybridní zadní světla
 • Volitelně k dispozici se sklopnou postelí a pátým sedadlem

HYMER třída B ModernComfort T